cs-CZen-USde-DEpl-PL
+420 469 638 552

O společnosti

Firma, jejímž zakladatelem byl Jan Ficek (* 1913 - † 1986), byla založena v Chrudimi roku 1946. V této době zakoupil Jan Ficek objekt starého mlýna a po provedení nejnutnějších oprav zahájil výrobu. V té době bylo ve firmě zaměstnáno cca 150 lidí z Chrudimi a okolí. Výrobním programem byly výrobky ze dřeva, jako radioskříne, hračky, intarzované obrazy, dřevěná galanterie apod. V únoru roku 1948 po komunistickém převratu byla firma bez náhrady znárodněna a rodina majitele vystěhována z objektu firmy. V roce 1989 požádal syn zakladatele firmy - Jan Ficek o vrácení znárodněného majetku a od roku 1992 znovu spustil výrobu pod názvem Jan Ficek Dřevovýroba. V roce 2013 se firma rozhodla navázat na tradici z roku 1946 a zahájila výrobu luxusního nábytku, k jehož výrobě používá nejkvalitnější ručně a laserem vyřezávané dýhy a sesazované intarzie.  Ve stejném roce se firma stala rovněž členem Asociace českých nábytkářů.

Dnes firma zaměstnává cca 100 pracovníků a zabývá se výrobou sesazenek a hran z dýh (ze všech známých druhů dřevin), které dodává výrobcům nábytku, dveří - standardních i rámových, plovoucích podlah, obkladových panelů a dalším zákazníkům, kteří s dýhou pracují. Firma se dále specializuje na výrobu nábytkových dílců, zakázkového nábytku a kompletní dodávky interiérů.

JFD je vlastníkem a výrobcem individuální luxusní kolekce nábytku, autora Bořka Šípka, Archilles a designové kolekce NUX, architektky Terezy Šaškové.  Máte-li zájem o výrobu individuálního nábytku, pak jste na správné adrese. Jako výrobce garantujeme v podstatě neomezenou škálu řešení, a to podle Vašeho návrhu, nebo Vám rádi zpracujeme návrh vlastní.

Kontakt pro kolekci nábytku Archilles:

Petr Preisler DiS
E-mail: nabytek@jfd.cz
Mobile: +420 603 144 447

 

 

Motto

Dosažení a udržení systému kvality a environmentálních zásad poskytovaných služeb a produktů na úrovni žádané zákazníkem je výsledkem systematické spolupráce všech zaměstnanců společnosti.

Politika ISM

Všeobecné obchodní a dodací podmínky

Certifikace

   
   
   

 

GDPR

Jsme hrdými sponzory


Rytmus - do života lidí s handicapem

Dětské oddělení Nemocnice Chrudim 
JFD finančně přispěla na pomoc po povodních v roce 2013
JFD podporuje fotbalový klub Pardubičky

 

ÚP